Tvoríme Spolu

Rozvíjajte svoju kreativitu bok po boku. Umelecké aktivity, ktoré rozvíjajú tvorivý potenciál každého v rodine a posilňujú vzťahy medzi rodičmi a deťmi.

 • Množstvo rodičov zápasí s nedostatkom efektívnej komunikácie. Obávajú sa, že nevedia adekvátne reagovať na potreby svojich detí alebo vyriešiť konflikty bez zbytočných emocionálnych výbuchov.
 • S narastajúcimi povinnosťami a časovým tlakom majú rodičia často pocit, že nemajú dostatok času na kvalitne strávené chvíle so svojimi deťmi.
 • Školský systém často preferuje akademické výsledky pred kreatívnym myslením a rodičia cítia, že musia hľadať externé zdroje na podporu kreativity svojich detí.
 • Hľadanie vhodných a efektívnych vzdelávacích hier, ktoré sú zároveň zábavné a edukatívne, je často výzvou, zvlášť v digitálnom veku, kde je veľa obsahu nevhodného pre deti.
 • Rodičia sú často znepokojení negatívnymi vplyvmi zo sociálnych médií a rovesníckeho tlaku, ktoré môžu negatívne ovplyvniť sebahodnotu ich detí.
 • V dnešnej technologickej dobe, keď deti trávia veľa času online, rodičia čelia problémom ako rozvíjať reálne sociálne interakcie a zručnosti potrebné pre osobný kontakt.
 • Rodičia cítia obrovský tlak pri príprave svojich detí na veľmi konkurenčné a neustále sa meniace profesionálne prostredie.

Preto ak...

 • Chcete pripraviť svoje deti na budúce výzvy, ako sú štúdium, kariéra a osobný život.
 • Chcete im pomôcť rozvíjať schopnosti, ako sú empatia, spolupráca a komunikácia.
 • Prajete si, aby si vaše deti vybudovali silnú sebadôveru a pozitívny obraz o sebe.
 • Túžite naučiť deti, ako byť nezávislé a zodpovedné za svoje činy.
 • Chcete posilniť vzťah so svojimi deťmi prostredníctvom spoločne stráveného času a aktivít, ktoré pomáhajú zlepšiť porozumenie a dôveru medzi vami.
 • Želáte si lepšiu komunikáciu so svojimi deťmi, aby ste mohli otvorene diskutovať o rôznych témach a efektívne riešiť konflikty.


... sú tu pre vás Tvorivé herničky na doma:

 • poskytnú vám návody a aktivity, ktoré vyžadujú vzájomnú diskusiu a zdieľanie názorov medzi rodičmi a deťmi, čo zlepšuje komunikáciu a otvára dvere pre otvorený dialóg.
 • ponúknu vám aktivity navrhnuté tak, aby podporovali spoluprácu a zdieľané zážitky, čo zvyšuje emocionálnu pripútanosť a rozvíja silnejšie väzby medzi členmi rodiny.
 • vyskúšate si širokú škálu umeleckých a tvorivých projektov, ktoré povzbudzujú deti, aby skúmali svoje vlastné kreatívne nápady a vyjadrovali seba samých prostredníctvom rôznych médií.
 • vytvoria pre deti priestor na samostatnú prácu na projektoch podľa jasných pokynov, čo ich učí prijímať rozhodnutia a pracovať samostatne, zatiaľ čo rodičia môžu plniť úlohu podporujúceho sprievodcu.
 • dajú deťom príležitosť prostredníctvom skupinových projektov a aktivít, kde si deti môžu vymieňať nápady a spolupracovať, rozvíjať ich sociálne zručnosti ako zdieľanie, vyjednávanie a tímovú prácu.
 • dajú deťom možnosť preberať zodpovednosť za organizáciu materiálov, plánovanie projektov a dodržiavanie harmonogramu, čo ich učí zodpovednosti a plánovacím schopnostiam.

Aktivity s ktorými sa v programe stretnete:

 • Maľovanie na základe emócií: Aktivity, ktoré povzbudzujú účastníkov, aby vyjadrili svoje pocity prostredníctvom farieb a tvarov, čo podporuje emočné uvoľnenie a sebapoznanie.
 • Prírodné materiály: Tvorba umenia z prírodných materiálov, ako sú listy, kvety, a vetvičky, čo posilňuje spojenie s prírodou a podporuje ekologické myslenie.
 • Senzo-motorické aktivity: Projekty, ktoré poskytujú senzorické stimulácie a zlepšujú motorické zručnosti.
 • Spoločné tvorivé projekty: Aktivity, pri ktorých celé rodiny alebo skupiny priateľov spolupracujú na jednom umení, čo podporuje spoluprácu a vzájomné porozumenie.
 • Transformačné projekty: Tvorivé aktivity, ktoré zahŕňajú zmeny alebo transformáciu materiálov, čo symbolizuje osobný rast a zmeny v životoch účastníkov.
 • A mnohé ďalšie...


Ako program funguje:

Počas celého roka budete dostávať každý týždeň priamo na váš e-mail dva inšpiratívne videonávody na tvorivé aktivity. Tieto návody môžete jednoducho vyskúšať spolu s deťmi, kedykoľvek budete mať náladu a chuť tvoriť.

Videonávody sú navrhnuté tak, aby boli maximálne jednoduché na prípravu a nenáročné na materiály. Väčšinu potrebných vecí nájdete doma alebo ich ľahko zakúpite v bežných obchodoch.

Každý mesiac sa stretneme na živom vysielaní cez Zoom, kde sa budeme venovať aktuálnym témam a odpovedať na vaše otázky. Je to skvelá príležitosť získať nové tipy a inšpirácie.

Staňte sa súčasťou úžasnej komunity rodičov, ktorí radi tvoria so svojimi deťmi. Spolu môžete zdieľať vaše postrehy, diela a pokroky, a vzájomne sa inšpirovať.

Počas celého trvania programu máte moju neustálu podporu a pomoc.


Čo povedali účastníci programu:

"Detičky sa vždy tešia na pondelok, keď príde email s aktivitami a nevedia sa dočkať kedy ich vyskúšame. Niektoré aktivity sme už zaradili do nášho stabilného programu, keďže si ich veľmi obľúbili ;) "

Simona

"Kurz je skvelý, návody sú nápadité, stručné a jednoduché ako na prípravu, tak aj na pomôcky.

Neviem si predstaviť, kde by som na podobné návody prichádzala ja sama a som skutočne rada, že ich dostávam takto "polopate".

Veľmi oceňujem jednoduchosť aktivít, ktoré zároveň rozvíjajú dieťa v rozličných oblastiach.

Kurz odporúčam každému rodičovi, ktorý rád trávi čas so svojimi deťmi zmysluplne a ktorý má doma malé tvorivé rúčky."

Lucka Š.


Volám sa Lucka Konečná a som zakladateľkou Tvorivých herničiek


Som zakladateľkou Tvorivých herničiek, projektu, ktorý vznikol z túžby prinášať deťom radosť a tvorivú slobodu. Po odchode z korporátneho sveta som sa rozhodla venovať svoj čas a energiu tomu, čo mi prináša skutočnú spokojnosť – tvoreniu s deťmi.

Ako matka troch detí som pozorovala, aké dôležité je pre ne mať priestor, kde môžu slobodne tvoriť a experimentovať. Videla som, ako tvorenie zlepšuje ich sebavedomie a šťastie. Spoločne sme vytvorili krásne chvíle, kde sa dokázali uvoľniť a vyjadriť svoje emócie prostredníctvom umenia.

Vďaka tejto skúsenosti som začala organizovať kurzy zážitkového tvorenia a tvorivé workshopy aj pre iné deti a ich rodičov. Vidím, ako tieto aktivity otvárajú detské srdcia a mysle, ako rastie ich sebavedomie a zručnosti. Za tri roky som viedla vyše 100 lekcií a zhruha 20 tématických workshopov, ktoré obohatili viac ako 200 detí a ich rodičov.

Vytvorila som aj online program Tvorivé herničky na doma, aby mohli deti a rodičia tvoriť v pohodlí svojich domovov. Môj cieľ je otvoriť vlastný ateliér pre rodiny a priniesť zážitkové tvorenie aj do škôl. Verím, že prostredníctvom umenia môžu deti posilniť svoj vzťah k sebe, k iným ľuďom a svetu okolo nich.

Zdieľanie tejto vášne s rodičmi mi prináša hlboké uspokojenie. Každý úsmev, každé nové dielo a každé šťastné dieťa sú potvrdením, že som na správnej ceste. Spolu tvoríme nielen umenie, ale aj nezabudnuteľné zážitky, ktoré zostanú s nami na celý život.

Bonus a cena

Pre tých z vás, ktorí sa rozhodnú pridať do ročného programu Tvorivé herničky na doma do konca leta, mám pripravený bonus v podobe Veľkého balíka tvorivých aktivít na leto, ktorý obsahuje 40 aktivít, ktoré vás vytiahnú s deťmi tvoriť von a do prírody a Tvorivý adventný kalendár, s ktorým si spestríte čakanie na najkrajšie sviatky v roku, vytvoríte si s deťmi unikátnu vianočnú výzdobu, pohľadnice, či darčeky pre rodinu a priateľov.

Cena ročného online programu je 199€.


Otázky a odpovede:

Pre aký vek sú aktivity v programe vhodné?

Aktivity sú zostavené tak, aby si zvládli deti už od 1 roka na sebe primeranej úrovni. Zabavia ale aj staršie deti a dospelých, ktorí môžu ísť pri tvorení do väčších detailov a kombinovať rôzne techniky a materiály.

Je potrebné mať nejaké špeciálne vybavenie alebo zaobstarať nejaké materiály a pomôcky?

Nie, stačí vám doma miesto na tvorenie (stôl, podlaha), ktorý si ošetríte proti zašpineniu (napr. igelitom). Všetky pomôcky a materiály sú bežne dostupné v domácnosti, príp. ich zakúpite v potravinách či papierníctve. Nepotrebujete žiadne drahé pomôcky.

Moje dieťa pri tvorení dlho nevydrží. Má zmysel vstupovať do programu?

Aktivity v programe sú jednoduché a závisí od dieťaťa (alebo inej osoby, ktorá bude tvoriť), koľko času a pozornosti danej aktivite venuje. Deti, ktoré ešte nezvládnu venovať aktivitám dlhú pozornosť väčšinou zaujmú rôzne pokusy, ktoré môžu neustále opakovať. Postupne sa týmito aktivitami trénuje aj sústredenie a trpezlivosť a dieťa časom zvláda aj náročnejšie aktivity.

Neviem kresliť a neviem to naučiť ani moje deti. Nebude pre nás program príliš náročný?

Celý program je svojimi aktivitami zameraný na proces, nie na výsledok. To znamená, že cieľom je užiť si proces tvorenia, čas strávený spolu, spoločné rozhovory, objavovanie nových techník a materiálov. Konečný výsledok je až na poslednom mieste a často vôbec nejde o konkrétne obrazy ale o abstraktné tvary. Preto nie je potrebná žiadna úroveň kreslenia alebo umeleckého "talentu".

Skúšala som s deťmi tvoriť podľa návodov z internetu, ale nefungovalo to. Strávila som čas prípravami a deti nakoniec aktivitu aj tak nedokončili, čo ma len odradilo ad ďalšieho tvorenia. Nebude to v programe rovnaké?

Program je na rozdiel od návodov na internete navrhnutý tak, aby bol čas na prípravu aktivity minimálny a zároveň aktivity aby boli pre deti zaujímavé a nevšedné. Aby sa k nim mohli príp. neskôr vrátiť a znova ich opakovať, príp. dokončiť. Ide o naozaj jednoduché ale nevšedné techniky, ktoré zaujmú deti aj dospelých.

Registrácia do online programu Tvorivé herničky na doma

Pokiaľ máte záujem prihlásiť sa do online programu Tvorivé herničky na doma, vyplňte prosím nižšie uvedený objednávkový formulár. Potvrdenie objednávky a ďalšie inštrukcie Vám budú následne doručené emailom.

V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte mailom (tvorivehernicky@gmail.com) alebo telefonicky (0907-47-47-84).